BALIKESİRSPOR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BALIKESİRSPOR

BaLıKeSirSpOrUn GaYrİ ReSmİ TaRaFtAr sİTeSi

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Başkanımız'dan Açıklamalar

3 posters
YazarMesaj
yasin_26
Yönetici
Yönetici
yasin_26

Başkanımız'dan Açıklamalar Empty
MesajKonu: Başkanımız'dan Açıklamalar   Başkanımız'dan Açıklamalar Icon_minitimeSalı Eyl. 04 2007, 08:50

Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören, Star TV'de canlı olarak yayınlanan 'Futbolig' programına katılarak açıklamalar yaptı.

Ertem Şener'in sunduğu programda yorumcular Mehmet Özdilek, Ziya Şengül ve Hikmet Karaman yer aldı.

Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören, sözlerine hayatını yitiren tarafarımıza Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı dileyerek başladı. Başkanımız, 'Beşiktaş Camiası'nı derinden yaralayan kişisel bir olayın üzüntüsü ile sözlerime başlıyorum. Rahmetli'ye Allah'tan rahmet, ailesine de kuvvet,
sabır diliyorum' dedi.

Başkanımız Sayın Demirören kendisine sorulan soruları içtenlikle yanıtlarken, Camiamız'a ve spor kamuoyuna önemli mesajlar verdi.

-4 hafta geride kaldı, Beşiktaş son yılların en iyi Beşiktaş'ı, ne diyeceksiniz?

Biz bu sezon Beşiktaş'ın evladı sevgili Ertuğrul Sağlam'la yola çıktık. Hedefimiz genç, dinamik, koşan ve 90 dakika mücadele eden bir Beşiktaş yaratmaktı. Bu Beşiktaş'ın temellerini de geçen sezon attık. Ben Takımımız'ın hem Şampiyonlar Ligi'nde hem Süper Lig'de hem de Türkiye
Kupası'nda sonuna kadar mücadele edeceğine inanıyorum. Beşiktaş'ın tek ihtiyacı, kendi içinde birlik olması, birlik halinde hareket etmesidir. Eğer Beşiktaş Camiası olarak biz bu birlik beraberliği sağlar ve bunu sahaya yansıtırsak Beşiktaş'ın önü çok açık.Ertuğrul Hocamız 38 yaşında, bazen hataları da olacak ama sonunakadar arkasında destek olmalıyız. Bu desteği sadece ben değil tüm Camiamız hocamıza vermeli.

-Beşiktaş'ın transfer bütçesi 50 milyon dolarları bulduğu söyleniyor. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?

Bu 50 milyon dolar, 3 sene boyunca ödenecek paradır ve hocamızın rakamı da buna dahildir. 50 milyonu 3'e böldüğünüzde 17 milyon dolara gelir. Eğer Beşiktaş Kulübü senede 17 milyon dolar harcamıyorsa ne Beşiktaş Kulübü olur ne de Avrupa'da veya Türkiye'de başarılar gelir. Beni burada üzen mevzu sadece Beşiktaş'ın 50 milyon doları yazılıyor. Niye diğer takımların 50
milyon dolarları, ödediği ücretler yazılmadı? Her şey Beşiktaş'ın başarısını engellemek için, bu haberler de kasten yapılıyor.

-Kimler yaptı Sayın Başkan?

Beşiktaş Camiası, hocamızla beraber Beşiktaş takımı büyük başarılara aday.Tabii ki bunu engellemek, bu başarıları engellemek isteyenler var. AmaBeşiktaşlılar bunlara alet olmasın. Beşiktaş, Türkiye'nin ilk kulübü, önü açık en büyük kulübüdür.

-Şampiyonlar Ligi'nde bu kadro yeterli olur mu ve Beşiktaş'ın gruptan çıkacağına inanıyor musunuz?

Beşiktaş, Ertuğrul Hoca ile Beşiktaş gibi oynadığı sürece bu gruptan çıkar.UEFA'ya da kalırsak önümüz açık, 3 maçta finale gelebiliyorsunuz. Önce Beşiktaş gibi oynamamız lazım. Diğer takımlar bizi ilgilendirmiyor, biz kendimize bakacağız.

-Tribünlerin büyük coşkusu var. Ertuğrul Sağlam hocanın oynattığı futboldan tribünler memnun gözüküyor.

Geçen sene biraz çekinerek futbol oynadık. Bu sene galibiyeti düşünen,Beşiktaş'ın yapısı olan Kartal gibi saldırmayı düşünen bir yapı içinde oynuyoruz.Beşiktaş'ın bu yapısını, Takımımız bazı maçlarda çok güzel sahaya yansıttı. Bazen yorgunluktan, bazen karşı takımın oyun anlayışından yansıtamadılar ama sonuçta Takımın hamura, hocamızın yapısı, Camiamız'a uzun vadede umut
veriyor.

-Bazı basın yayın organları Beşiktaş'ın önünü kesmek istiyor dediniz. Del Bosque davası devam ediyor. Kleberson davasını kazandınız...
Burada sizin vasıtanızla Beşiktaşlılar'a önemli bir mesaj vermek istiyorum. Beşiktaş üzerine oyunlar oynanıyor. Biz Kleberson davasını kazandık, yok saydılar. Del Bosque davası daha bitmedi. Basın niye yazmıyor, hani 31'inde bizi ligden düşüreceklerdi, puanımızı sileceklerdi, para alacaklardı. 31'i geçti bugün ayın 3'ü nerde?.. Yürüyen bir davamız var. Bizim haklı olduğumuz
yerler var, onların haklı olduğu yerler var. Ama bu dava yürüyor. Bu para Beşiktaş'ın cebinden çıkmıyor, bu para Türkiye'nin cebinden çıkıyor. Bu kavga benim kavgam değil, Beşiktaş'ın Türkiye'nin kavgası. Sayın Şenes Erzik, burada sonuna kadar müdafa etmek zorunda. Sayın Haluk Ulusoy, yapabildiği her şeyi yapmak zorunda. Benim İsviçre'deki ve Türkiye'deki
avukatlarım bana şunu söylediler: "Beşiktaş bugüne kadar açtığı bütün davalarda en haklı olduğu dava bu dava. Bir de Kleberson eklendi"...Beşiktaş'ın yara alması kimin hoşuna gidiyor? Bizim bu kavgayı, bu mücadeleyi hep beraber yapmamız lazım. Çünkü biz haklıyız.
Sayın Del Bosque'nin Ocak ayında fesihnamesini verdiğim zaman Mayıs ayına kadar olan alacağının hepsini ödedim. Bütün alacağını önden ödedim. 31 Mayıs'ta olan fesihnamemi de kullandım. Ben ödemişim parasını.
Benim üzüldüğüm bu Beşiktaş'ın Türkiye'nin kavgasını Yıldırım Demirören'inbaşarısızlığı olarak göstermek istiyorlar. Bu düşüncenin Beşiktaş'a ve Türk Futbolu'na bir faydası yok.

......
Balkes_Fb
Yönetici
Yönetici
Balkes_Fb

MesajKonu: Geri: Başkanımız'dan Açıklamalar   Başkanımız'dan Açıklamalar Icon_minitimeSalı Eyl. 04 2007, 12:26

bilgi için sağol
https://balikesirspor.all-up.com
selahattin_gs
MoDeRaTöR
MoDeRaTöR
selahattin_gs

MesajKonu: Geri: Başkanımız'dan Açıklamalar   Başkanımız'dan Açıklamalar Icon_minitimeSalı Eyl. 04 2007, 18:04

eyw

Başkanımız'dan Açıklamalar
1 sayfadaki 1 sayfası