BALIKESİRSPOR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BALIKESİRSPOR

BaLıKeSirSpOrUn GaYrİ ReSmİ TaRaFtAr sİTeSi

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Terim: Kredilerimizi yiyoruz

YazarMesaj
yasin_26
Yönetici
Yönetici
yasin_26

Terim: Kredilerimizi yiyoruz Empty
MesajKonu: Terim: Kredilerimizi yiyoruz   Terim: Kredilerimizi yiyoruz Icon_minitimePaz Eyl. 09 2007, 11:10

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Malta karşısında beklemedikleri puan kaybı yaşadıklarını söyledi.
Terim: Kredilerimizi yiyoruz Fatihterimak7

Malta karşılaşması sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, ''Aklımızda olmayan 2 puan kaybettik. Bahaneler bulacak değilim. Artık Macaristan maçının mutlaka kazanmamız gereken bir duruma geldik. Kredilerimizi yiyoruz'' dedi.
Malta takımı karşısında iyi bir oyun sergileyemediklerini söyleyen Terim, ''Pozisyon bulduk ama yeterli değildi. Dolayısıyla çarşamba gününe hazırlanacağız. Evimize güzel galibiyetle ve moralle dönüp İnönü Stadı'nda seyircimizin önüne öyle çıkmak istiyorduk ama olmadı. Bu çocuklar, çok güzel maçlar oynadılar. Olmasa tabii ki iyiydi ama şimdi seyircimize her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var'' ifadesini kullandı.
''ŞOK YAŞADIK''
Terim, hayatı boyunca, ''Rakibiniz kadar mücadele etmezseniz, Yüreğinizi onun kadar koymazsanız, oyununuz bozulur'' dediğini belirterek, ''Biz o coşkudan yoksunduk. Oyuna daldık ve aklımızda gol yemek yoktu. Gol yeyince şok yaşadık. Öne geçsek durum değişik olabilirdi ama hep geriden geldik. Oyun içinde değişiklikler yaptık. Maalesef pozisyonu yakaladık ama golü yakalayamadık ve kendi kalemizde kontra ataktan gol gördük. Sanırım bir şey olmaz düşüncesi vardı. Başka türlü olamaz çünkü. Demek ki, bazı noktalarda fiziğimiz de yeterli değil'' dedi.
''BAZI ARKADAŞLAR DEĞİŞEBİLİR''
Fatih Terim, oyuncuları içinde hayal kırıklığı yaşadığı kimsenin olup olmadığına ilişkin bir soru üzerine, ''Ben, hiçbir oyuncumu hayatım boyunca suçlamadım. Kabahat varsa ben üstlenirim. Onlar bizim için önemlidir'' derken, değişikliğe gidebileceği imasında da bulunarak, ''Bu 90 dakika içinde eforunu net görmediğimiz arkadaşlarımızın değişikliği söz konusudur. Daha taze arkadaşlar sahada olabilir'' şeklinde konuştu.

Takımın sahadaki dağınık görünümü toparlayabilecek oyuncular olarak Emre, Hakan Şükür ve İbrahim Üzülmez'i gösteren Terim, Arda ve Sabri'nin sakatlıklarının planlarını bozduğunu söyledi.
MALTA CEPHESİ
Malta Milli Takımı Teknik Direktörü Disan Fitzel ise basın toplantısında, Fatih Terim'in ne hissettiğini bildiğini ileri sürerek, ''O çok baskı altına. Bizim avantajımız, kazanmak zorunda olmamızdı. Türkiye'nin böyle oynamasını bekliyordum. Benim için onlar Avrupa'nın Brezilyası. Topu çok seviyorlar ama topla her zaman bir fazla hareket yapıyorlar. Takım savunmasında da sorunları vardı. Son 4 maçlarını seyrettim. O maçları değerlendirdim. Defanslarında sorun vardı biz de kontra atak oynadık. Oyuncularıma, 'İlk golü atarsak, kaybetmeyiz' demiştim. Büyük takımların böyle bir psikolojileri olur. Gol yiyeceklerini düşünmezler. Gol attıktan sonra hemen gol yemek beni üzüyor. Oyuncularım bir gün bana kalp krizi geçirtecekler. Oyuncularımı kalpleri ve ruhlarıyla oynadıkları için kutluyorum'' dedi.

Terim: Kredilerimizi yiyoruz
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-